Wydarzenia IT – przegląd września i października

Strona główna » Wydarzenia IT – przegląd września i października
1+
coding-1841550_640

Pomimo panującej wciąż pandemii, branża IT nie zwalnia. W świecie technologii nie ma czasu na przestój, bo przecież zawsze można działać zdalnie! Jakie wydarzenia IT w najbliższym czasie mają przed sobą programiści i nie tylko? Zrobiliśmy przegląd tych najciekawszych, które odbędą się we wrześniu i październiku.

Wydarzenia IT – webinary

Jeżeli chodzi o temat webinariów, to na wstępie można zaznaczyć, że czas pandemii zdecydowanie zwiększył ich popularność. Jak wynika z najnowszego raportu ClickMeeting, już w marcu, liczba wydarzeń organizowanych na badanej platformie wzrosła czterokrotnie w porównaniu do 2019 roku.

 • Software Development Academy

Jeżeli chodzi o jedną z największych akademii programowania w Europie Środkowo-Wschodniej, to w najbliższym czasie oferuje ona:

bezpłatne webinarium: Odkryj Data Science i zarabiaj więcej! dla wszystkich tych którzy swoją przygodę z IT planują dopiero rozpocząć, lub bezpłatny webinar o tematyce UX/UI Design.

Czytaj również – projektant perspektyw odbiorcy, czyli kim jest UX designer?

 • Webcon

Firma Webcon, z kolei, organizuje webinarium „Viable product is a lie unless its a maximum evolvable product”, na którym głos zabierze gość specjalny – Adis Jugo, doradca, przedsiębiorca i architekt oprogramowania specjalizujący się w platformach Microsoft 365 i Microsoft Azure.

 • Capgemini Software Solutions Center

14 września o godzinie 16:00 firma Capgemini poprowadzi bezpłatne webinarium pt. „Cybersecurity a sztuczna inteligencja” z gościem specjalnym, Piotrem Koniecznym z Niebezpiecznik.pl.

 • Transition technologies PSC

17 września o godzinie 14:00 firma Transition technologies PSC  w bezpłatnym webinarium pt. „Jira dla biznesu” opowie o biznesowym zastosowaniu systemu Jira, obalając mit, że jest on dobrym rozwiązaniem tylko w branży IT.

 • Strefa Designu Uniwersytetu SWPS

SWPS, z kolei, zapowiedziało omówienie tematu „UX designer a oprogramowanie – co je łączy” 21 września o 18:00.

 • JCommerce

Firma JCommerce zaprasza na webinaria z cyklu z cyklu BiteIT. 24 września o godzinie 17:00zostanie omówiony temat „Apache Kafka jako rozproszony system strumieniowego przesyłania”, 8 października o godzinie 17:00 odbędzie się webinarium omawiające „Testowanie aplikacji we Flutterze” a 22 października będzie można posłuchać o Giciena webinariumpt. „Git – tips, tricks and pitfalls”

Czytaj również – Github – spoleczność najwiekszych talentow IT

Wszystkie webinaria są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji.

Wydarzenia IT – warsztaty

 • Tydzień Programisty 2020

Tydzień programisty to wydarzenie organizowane z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Programisty. W dniach 6 – 12 września w 6 miastach, oraz online organizowane są płatne warsztaty, spotkania  i prelekcje związane z branżą IT.

Można kupić bilet na poszczególny dzień.

 • Trening Architekta – Walka z Legacy Code

20 września w godzinach 10:00-18:30 na ul. Oleandry 1 w Warszawieodbędą sięwarsztaty kodowania pod okiem trenera w technologii JavaScript.

 • Warsztaty informatyków Lubuskich

29 września w Zielonej Górze odbędzie się dwudniowe wydarzenie dla branży IT, skierowane głównie do informatyków branży administracji publicznej. 

 • Scalar

8 października zaczynają się trzydniowe warsztaty Scalar, omawiające niestandardowe ścieżki programowania funkcjonalnego.

 • WarsawJS Workshop #49 — Vue.js

Warsztaty odbędą się 18 października i będą obejmowały 8 godzinne kodowanie pod okiem trenera w technologii JavaScript.

Hackathony

 • India’s biggest Foss Hackathon

12 i 13 września odbędzie się FOSS Hack 2020 czyli internetowy hackathon promujący wolne i otwarte oprogramowania w Indiach poprzez  gromadzenie studentów i specjalistów w celu tworzenia lub rozszerzania projektów FOSS. Hackathon jest bezpłatny i prowadzony w języku angielskim.

 • Fortum Clean Energy Hackathon

10 października o godzinie 9:00 we Wrocławiu, odbędzie się wydarzenie dla kreatywnych programistów, mających przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów lub zwiększenia efektywności energetycznej.

 • Międzynarodowy Bydgoski Hackathon

Ze względu na pandemię, IV Międzynarodowy Bydgoski Hackaton został przesunięty na 23 października.

Czytaj również – hackathony trwają, programiści nie zwalniają

Konferencje i inne wydarzenia:

 • Digital Dragons 2020

14 września odbędzie się czołowe wydarzenie branży gier w Europie Środkowej.Co roku przyciąga ono ponad 1500 specjalistów, twórców i przedstawicieli tego biznesu. W tym roku odbywa się online.

 • Semafor 2020

16-17 września odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń świata bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce. Każdy uczestnik Konferencji Semafor może wybrać: udział stacjonarny na PGE Narodowym w Warszawie lub udział interaktywny.

 • Kariera IT online – Targi Pracy

30 września odbędą się ogólnopolskie, wirtualne targi pracy

dla wszystkich związanych z branżą IT.

 • Forum Architektów IT

15 października rusza 10-ta już edycja Forum Architektów IT dla menedżerów odpowiedzialnych za budowę i rozwój architektury IT w organizacjach.

 • Data Driven Innovation

29 października odbędzie się pierwsza edycja tego typu konferencji online, skierowana do managerów i dyrektorów IT, oraz osób zajmujących się zaawansowaną analityką danych i wdrażaniem zmian i innowacji w organizacjach.

W branży IT stawia się na rozwój, dlatego tak ważny jest udział w wydarzeniach takich jak te wyżej wymienione. Zachęcamy do inwestowania w rozwój osobisty a przy okazji i ten technologiczny!

Czytaj również – konferencja online kurs na HR – XV edycja

Autor: Nina Jacyszyn

1+
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp