UiPath – roboty do roboty!

Strona główna » UiPath – roboty do roboty!
UiPath

Na rynku Robotic Process Automation UiPath jest coraz bardziej pożądany wśród pracodawców. System pozwala uwolnić pracowników od codziennej rutyny związanej z powtarzalnymi procesami i jest łatwy w użytkowaniu – czym jest UiPath i skąd wziął się jego światowy sukces?

Czytaj również – Masters&robots – technologia i ludzie-poznać, zrozumieć i wygrać dzięki synergii

Założona w 2005 roku przez rumuńskich przedsiębiorców, Daniela Dinesa i Mariusa Tîrcă firma UiPath to globalna przestrzeń programistyczna, budująca platformę do automatyzacji procesów robotycznych – Robotic Process Automation (RPA).

Pomogli organizacjom takim jak NASA, Lufthansa, General Electric i wielu innym w automatyzacji procesów, które kiedyś musiały być wykonywane ręcznie.

UiPath to jeden z najprężniej rozwijających się startupów oprogramowania na świecie. Jeszcze w 2015 roku firma zatrudniała 50 pracowników obecnie zatrudnia ponad 2000 pracowników w siedzibach rozsianych po całym świecie. Zaczynał jako rumuński „jednorożec”, niedawno ogłosił nową wycenę na prawie 7 miliardów dolarów.

Czytaj również – Polskie startupy-jak radza sobie na rynku

Zrobotyzowana automatyzacja procesów jest wciąż całkiem nowa, więc musieliśmy budować świadomość wokół tej koncepcji i poświęcić czas na wyjaśnienie zarówno jej technicznej strony, jak i jej misji, aby przekonać ludzi do wypróbowania nowej ścieżki i nauczenia się nowej technologii. Jednocześnie musieliśmy dostosować nasz przekaz do konkretnych ról, które mieliśmy zatrudniać. Na przykład w R&D RPA może początkowo nie wydawać się wyzwaniem – większość programistów kojarzy ją z programowaniem wizualnym lub czymś podobnym – więc musieliśmy znaleźć sposób na pokazanie im innej strony RPA, która byłaby bardziej wciągająca technicznie. – Viorela Marcu, Lider Employer Brandingu UiPath w regionie EMEA.

Czym jest RPA?

Robotic Process Automation to automatyzacja procesów biznesowych z wykorzystaniem software robotów.

Wdrożenie zrobotyzowanej automatyzacji stało się efektywnym sposobem na szybkie dostosowanie się firmy do zmieniającego się otoczenia rynkowego i usprawnienia procesów wielokrotnie wykonywanych przez pracownika.

Celem RPA jest odciągnięcie ludzi od pracy, która może być wykonana przez roboty i umożliwienie im koncentracji tylko na rzeczach, które przynoszą firmie większą wartość.

Wciąż uwalniamy ogromną stłumioną frustrację klientów i pracowników z powodu starszych technologii i myślenia – mówi Daniel Dines, współzałożyciel i dyrektor generalny UiPath.

Odciążenie zespołu i przyśpieszenie wykonywanych czynności może mieć największe efekty w procesach tzw. długiego ogona (long-tail), czyli w czynnościach będących na styku głównych procesów. To właśnie tam możliwość usprawnienia i zautomatyzowania z wykorzystaniem rozwiązań robotyzacji procesów biznesowych okazuje się być najbardziej potrzebna.

UIPath

Sukces UiPath

Na stronie głównej UiPath można się przekonać, że rozwój firmy na rynku nie przechodzi niezauważenie.

We wrześniu 2019 r. UiPath zajęło III miejsce w rankingu Forbes Cloud 100.  

6 listopada 2019 r. UiPath zajął I miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 500.

W kwietniu 2020 r. UiPath zostało uznane najlepszą firmą technologiczną w rankingu Financial Times 1000, FT1000: najszybciej rozwijające się firmy w Ameryce w 2020 r. 

W czerwcu 2020 r. UiPath zostało wymienione na liście CNBC Disruptor 50 2020.

UiPath i DataRobot z powodzeniem zautomatyzowały wiele najbardziej krytycznych procesów w firmie American Fidelity.

Stworzenie naszej pierwszej automatyzacji zajęło nam mniej niż tydzień, w wyniku czego pojedynczy robot UiPath z powodzeniem przenosił dane z komputera typu mainframe do arkusza kalkulacyjnego w ramach audytu pracy ludzkiej. W rzeczywistości pracownik, który był odpowiedzialny za to zadanie, powiedział nam, że naprawdę dostał gęsiej skórki, obserwując pracę nowego procesu. – Shane Jason Mock, wiceprezes ds. Badań i rozwoju American Fidelity.

Dzięki UiPath i Accelirate, Berry Appleman & Leiden zmienia automatyzację imigracyjną

Na stronie enterprisetalk czytamy, że wiodąca kancelaria prawna imigracyjna poprawia doświadczenia klientów dzięki łącznikom Cobalt® UiPath i nowym typom RPA.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że jako pierwsi wprowadzimy na rynek nasze zamówienie Cobalt. Nasi klienci są w stanie zautomatyzować zadania rutynowe w kobalcie, poprawić jakość i ostatecznie pracować wydajniej. – Ashley Fleischer, kierownik ds. Usług automatyzacji w BAL.

Świat idzie do przodu, nowe możliwości pomagają odciążyć pracowników w ich pracy, tak by przebiegała ona szybciej i sprawniej. Cieszy nas ten szybki postęp, miejmy tylko nadzieję, że roboty kiedyś całkowicie nas nie zastąpią!

Autor: Nina Jacyszyn

ZOBACZ RÓWNIEŻ