TwilitCast – współpraca banków ze startupami, Grzegorz Pawlicki, PKO BP

Strona główna » TwilitCast – współpraca banków ze startupami, Grzegorz Pawlicki, PKO BP
0
Grzegorz Pawlicki TwilitCast

W tym odcinku TwilitCast Sylwia Zając porozmawiała z Grzegorzem Pawlickim (PKO BP) na temat tego, jak od kuchni wygląda proces współpracy banków ze startupami.

Grzegorz Pawlicki -Dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim S.A., Chief Product Owner R&D. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na wydziale Finanse i Bankowość oraz podyplomowych studiów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Posiada 23 lata doświadczenia zawodowego związanego z prowadzeniem projektów rozwojowych zarówno w Polsce jak i za granicą w sektorach telekomunikacji, finansów i IT. Swoje doświadczenie budował w międzynarodowej firmie doradczej KPMG realizując projekty z zakresu: usprawniania procesów biznesowych, wdrażania strategii, wdrożeń systemów informatycznych, bankowości elektronicznej oraz integracji usług finansowych z telekomunikacyjnymi.

Od 10 lat zajmuje stanowisko Dyrektora w instytucjach finansowych (Inteligo Financial Services i PKO Bank Polski). W PKO Banku Polskim odpowiedzialny jest za wdrażanie procesu innowacji, działania R&D oraz za rozwój współpracy ze środowiskiem startupowym. Wraz z zespołem zbudował i rozwinął autorski program współpracy ze startupami „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”. Program przez ostatnie 2 lata przeprowadził 23 pilotaże ze startupami w Banku, które zakończyły się 10 komercyjnymi wdrożeniami.

Twórca Centrum Kompetencyjnego Blockchain oraz jeden z inicjatorów wykorzystania blockchain w projekcie trwałego nośnika danych będącego największym w Europie komercyjnym wykorzystaniem tej technologii w obszarze bankowości. Laureat wielu wyróżnień i nagród w tym Innowator Roku 2019.

Czytaj także – Cosmose AI – polski startup i jego kosmiczny sukces

0
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp