HackYeah 2020 już w listopadzie!

Strona główna » HackYeah 2020 już w listopadzie!
2+
hackyeah

HackYeah 2020  to szósta edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Wydarzenie odbędzie się online, w dniach 27-29 listopada 2020. Uczestnictwo jest darmowe, a w tym roku pula nagród wynosi już 355 000 PLN.


Hackathon to inicjatywa, która zrzesza osoby wyspecjalizowane w w różnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które polepszą codzienność zwykłych ludzi.

Każda eycji, skupia wokół siebie kreatywne umysły, gotowe do tworzenia faktycznej zmiany. Dzięki temu, podczas HackYeah! powstaje wiele nieszablonowych i praktycznych rozwiązań, opartych o najnowsze technologie.

 Czego mogą spodziewać się uczestnicy? 

Dla uczestników będą dostępne różne kategorie, w których będa mogli się sprawdzić. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania.

Organizatorzy na chwilę obecną ujawnili, jakie są dwie kategorie otwarte:

  • Zero Waste – kategoria wspierana merytorycznie przez WWF Polska, w której pula nagród wynosi 10 000 PLN
  • Zdrowie – kategoria wspierana merytorycznie przez Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie!, w której pula nagród to 10 000 PLN

Jednym z zadań partnerskich będzie zadanie od Głównego Partnera tej edycji – Banku Gospodarstwa Krajowego. Partnerzy hackathonu nadal pracują nad kolejnymi zadaniami, natomiast pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 PLN.

Organizujemy HackYeah, ponieważ wierzymy, że to właśnie formuła hackathonu eksploruje w całości ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów, który drzemie w społecznościach ze świata IT. Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy mają pomysły oraz chęć i odwagę, by się nimi dzielić oraz wspólnie tworzyć wartościowe rozwiązania. Historia niejednokrotnie pokazała, że hackathon może zmieniać rzeczywistość na lepsze i to jest naszym celem. – Jakub Kozioł, prezes PROIDEA Sp. z o.o.

Najnowsze informacje będą pojawiać się na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

WWW: https://hackyeah.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/HackYeahPL/

HackYeah – kto powinien wziąć udział?  

Uczestnictwo w hackathonie jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, project managerów, UXowców, ekspertów baz danych, inżynierów, gamerów czy analityków.

W ciągu 40 godzin uczestnicy będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami, miedzy innymi z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia.

Projekty, które wezmą udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób.

Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.com/invite/6fUb38V.

Każdy, kto weźmie udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów.

Cieszę się, że sektor publiczny po raz kolejny zaprasza programistów do współpracy przy rozwiązywaniu wyzwań wagi państwowej. Każdy hackathon to czas, kiedy administracja i innowatorzy uczą się wiele od siebie nawzajem pracując nad pożytecznymi dla obywateli rozwiązaniami. HackYeah już wielokrotnie udowodniło, że podczas największego maratonu programowania w Europie ten efekt jest zwielokrotniony.Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

 Nie tylko hackathon

HackYeah to także wielki festiwal IT. Co czeka na Was poza kodowaniem?

  • webinary, które będą streamowane na żywo na Facebookowym profilu HackYeah! od 23 do 27 listopada
  • HackYeahTV! – internetowa transmisja, podczas której będą emitowane najświeższe wiadomości dotyczące hackathonu, wywiady z partnerami i uczestnikami poprzednich edycji, webinaria tematyczne
  • rozgrywki online i konkursy
  • turniej gamingowy
  • dyskusje z mentorami i uczestnikami
  • oferty pracy

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah.

Wydarzenie wspiera GovTech Polska, a Głównym Partnerem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Ta edycja HackYeah jest także główną częścią cyklu wydarzeń GovTech Festiwal.

Do zobaczenia!

Czytaj także – Od programisty PHP do założyciela ADV Digital

2+
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp