Bitcan.pl podsumowuje współpracę ze startupem Nethone

Strona główna » Bitcan.pl podsumowuje współpracę ze startupem Nethone
2+
Nethone Bitcan

Polski internetowy kantor kryptowalut Bitcan.pl należący do Grupy Litpay nawiązał współpracę z polskim startupem Nethone – poznajemy wyniki ich wspólnych działań.

Sztuczna inteligencja i machine learning w walce oszustwami płatniczymi

Nethone to firma założona przez analityków danych, ekspertów ds. bezpieczeństwa i menedżerów w 2016 roku. Obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w tym regionie, która współpracuje z firmami z branż e-commerce, produktów cyfrowych i finansów.

Startup Nethone chroni przed nielegalnym przejęciem kont użytkowników (ATO) i zajmuje się zabezpieczaniem transakcji płatniczych. Firma opracowała autorski model Know Your Users (KYU), który pozwala zrozumieć użytkowników portfeli i giełd kryptowalutowych i proaktywnie zapobiega nieuprawnionym próbom transakcji. Chroni zarówno serwis, jak i jego klientów.

Nethone wykorzystuje AI i ML w silniku decyzyjnym, dzięki czemu wzbogaca kontekst zrozumienia użytkownika o ponad 5000 atrybutów w trzech obszarach:

  • zachowania klienta
  • parametrów jego sprzętu (tzw. digital fingerprint)
  • cech połączenia sieciowego


    Powyższe dane zbierane są całkowicie w tle i nie wymagają podejmowania dodatkowych akcji ze strony użytkownika. Wzajemne powiązania atrybutów są przetwarzane w czasie rzeczywistym, a rezultatem tej analizy są natychmiastowe rekomendacje.

    To pomaga w redukcji kosztów, obniżeniu liczby odrzuconych transakcji czy w analizie użytkowników i ryzyka oszustw, bez negatywnego wpływu na UX serwisu internetowego. 

Co przyniosła współpraca Bitcan.pl z Nethone?

Po wielu miesiącach poszukiwań Bitcan udało się znaleźć partnera, który dopasował się do potrzeb klientów kantoru i zwiększył ich bezpieczeństwo.

Od początku współpracy obie firmy działały razem, trenowały modele i dodawały kolejne funkcjonalności w oparciu o precyzyjny monitoring ruchu i specyfikę transakcji. W nieco ponad 2 miesiące udało się znacząco obniżyć poziom blokowanego ruchu z 60% do 25%.

Ścisła współpraca poskutkowała także obniżeniem liczby nieautoryzowanych transakcji o 96%, chroniąc tym samym kilka tysięcy użytkowników kantoru przed utratą środków o łącznej wartości ponad 3 mln złotych.

Dzięki śledzeniu metod działania oszustów internetowych i natychmiastowemu reagowaniu na nowe “trendy”, Bitcan zabezpieczył również środki warte prawie pół miliona złotych.

„(…) Segment kryptowalut, mimo że jest wciąż względnie młody, rozwija się błyskawicznie przyciągając coraz większą rzeszę konsumentów. Cieszymy się, że Bitcan należy do grona firm, które w trosce o swoich klientów aktywnie poszukują innowacyjnych rozwiązań. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wspólnie pracujemy nad przetarciem ścieżki dla innych podmiotów kryptowalutowych. Wierzę, że dzięki temu tempo adopcji technologii blockchain w Polsce przyspieszy jeszcze bardziej.” – mówi Hubert Rachwalski, CEO Nethone.

W jaką stronę będzie rozwijać się rynek kryptowalut i w jaki sposób nowe technologie będą wpływać na ten proces? Będziemy to monitorować na bieżąco.

Czytaj także – UX design w bankowości

2+
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp